Vánoční výzdoba
Kontakty

MK-mont illuminations s.r.o.
MK - mont Illuminations s.r.o.
Průmyslová 6
431 51 Klášterec nad Ohří
+420 474 316 731/2
info@mkmont.cz
IČ: 25424769
DIČ: CZ25424769

Katalog 2021

VánočníVýzdoba.cz
 1. Úvod
 2. Rady a tipy
 3. Zdobení vánočních stromků
Jak vybírat osvětlení vánočního stromu?

K tradičním symbolům vánočních svátků patří bezpochyby vánoční stromeček. Na Štědrý den je k němu soustředěna veškerá pozornost, a proto je dobré si dát na výběru Vašeho vánočního stromu pořádně záležet.

My Vám poradíme, jaký stromeček vybrat, aby se pro Vás vánoční svátky staly obdobím, na které se budete těšit a ke kterému se budete rádi ve vzpomínkách vracet i během roku. Rádi Vám pomůžeme s výběrem stromku, na který budete náležitě pyšní a jenž dodá Vašim prostorám neopakovatelnou atmosféru. Ať už se jedná o prostory Vaší domácnosti, podniku, obchodního centra, hotelu, společenských prostor či jiných komerčních objektů – poradíme si se vším. Naše dlouholeté zkušenosti pracují pro Vás!

Co Vám můžeme nabídnout?

 • nazdobené vánoční stromy
 • zasněžené stromy
 • světelné vánoční kužely
 • světelné 3D stromy
 • světelné i nesvětelné dekorace

Rozdílné způsoby zdobení stromů

Způsobů, jak ozdobit svůj vánoční strom, je opravdu nepřeberné množství. Jistě jste se v životě setkali s vánočním stromem, který Vám doslova vyrazil dech, nadchl Vás svou nevídanou krásou, stylem, originalitou či nejmodernějším designem.

Klasikou v českých domácnostech jsou živé či umělé vánoční stromy zdobené foukanými a velmi křehkými skleněnými ozdobami různých velikostí, tvarů a barev doplněné světelnými řetězy. Mnoho domácností má také v oblibě zdobit vánoční strom dekoracemi z přírodních materiálů, jako např. slaměnými nebo vizovickými figurkami, pečenými perníčky, sušenými plody, sladkostmi z vánočních kolekcí.

My jsme pro Vás připravili galerii ukázek vánočních stromů, které by jistě vytvořily neopakovatelnou atmosféru Vánoc a zanechaly ve všech přihlížejících nezapomenutelný dojem.


Stromy zdobené po větvích

 

Jinak zdobené stromy

 

V jednotlivých krocích Vás seznámíme s tím, jak postupovat při výběru stromu i vánočního osvětlení, možnostech a způsobech dekorací Vašeho vánočního stromu.

V případě zájmu o vánoční osvětlení na stromek nás neváhejte kontaktovat. Rádi zodpovíme i jakékoli Vaše dotazy. Nabízíme služby formou full service, prodej i pronájem našich výrobků. Neváhejte a navštivte náš e-shop.

 

1. VÝBĚR VÁNOČNÍHO STROMKU

Při výběru stromku nejprve zvažte:

 1. Prostor, kam budete chtít strom umístit (interiér /exteriér).
 2. Jste zastáncem nákupu živého / umělého stromu?
 3. Jakou barvu vánočního stromu byste rádi zvolili?
 4. Jaký typ jehličnatého umělého stromu je Vám nejbližší?
 5. O jak velký strom byste měli zájem

 

 1. Při výběru stromu je důležité nejprve zvážit, budete-li chtít stromek umístit do interiéru, nebo do venkovních prostor. Tuto otázku si položte hlavně pro případ následného nákupu vánočního osvětlení, kde je důležité rozlišit kabely a řetězy pro vnitřní a vnější použití.
 2. Nákup živého či umělého stromku zvažte dle vlastních priorit. My Vám můžeme nabídnout širokou škálu umělých stromků různých velikostí, barevných odstínů a hustoty větví. O výhodách umělých stromů čtěte níže.
 3. U živých vánočních stromů budete pravděpodobně vybírat barvu „podle oka“. My Vám nabízíme různé odstíny zelené (od světlé po tmavou) a bílý s motivem zasněženého stromu. Výhodou je, že na rozdíl od živých stromečků, naše barva zůstane pořád stejná, neboť naše stromky nevadnou, neusychají, ani jim nepadá jehličí. Vám tak odpadají starosti s věčným úklidem a můžete si tak v klidu vychutnávat nepřetržitou krásu Vašeho stromku.
 4. Zde záleží opět na Vašem vkusu a na tom, co máte rádi. Jako vánoční stromeček Vám dobře poslouží jak smrk, tak borovice či jedlička.
 5. Velikost stromu dobře zvažte. Rozhodujte se podle toho, jestli budete umísťovat stromeček do interiéru, exteriéru, obývacího či dětského pokoje, do vstupní haly, před váš dům apod. Stromeček by vždy měl působit vkusně a příjemně doladit atmosféru Vašich prostor.

Výhody umělého stromu:

 • volba velikosti i hustoty větví
 • jednorázová pořizovací cena
 • nehořlavost
 • vydrží řadu let
 • nevyžaduje žádnou péči – snadné sestavení
 • neopadává
 • ohebné větve
 • často vypadá lépe než živý – je bohatší, zelenější, symetricky dokonalý
 • skladnost

 

Druhy umělých vánočních stromů

My Vám nabízíme věrné kopie živých stromů z PVC. PVC stromy se hodí k výzdobě interiérů i exteriérů. Výšku stromu si můžete zvolit v rozmezí od 1,8 - 8 metrů.

Zasněžené stromy vyrábíme pomocí duralové konstrukce potažené PVC girlandou a výpletem z LED diod.

Pyramidy a vánoční kužely se hodí pro vnitřní i venkovní použití. Do dekorace lze vplést vánoční osvětlení. Nabízíme velké množství variant, pyramidy a kužely vyrábíme ve velikostech od 1,5 m do 22 m. K nazdobení můžete použít výrobky z naší nabídky plastových ozdob a dekorací pro vánoční stromy.

Světelné 3D stromy jsou určeny k rychlému nazdobení interiéru nebo exteriéru. Mají také základní duralovou konstrukci obtaženou LED kabelem se zavěšenými plastovými ozdobami. Jejich světlo dodá každému zákoutí kouzelnou vánoční atmosféru. Světelné LED stromy vynikají nízkou spotřebou elektrické energie a dlouhou životností i pro venkovní použití.

Jako jakási netradiční podoba vánočního stromu může posloužit i PVC koule, která tak nemusí být jen pouhým doplňkem ke klasické vánoční výzdobě. Navíc se dá využít k různým dekorativním účelům po celý rok. Do dekorace lze vplést osvětlení, je nehořlavá a možno ji vyrobit až do průměru 3 metrů.

 

 

Jakýkoli vánoční stromeček pak můžete dozdobit libovolnými dekoracemi z naší nabídky, jako jsou například LED světélka, plastové ozdoby, papírové ozdoby, holografické vločky, mašle apod.  Zaručujeme dlouhou životnost našich výrobků.

 

2. VÝBĚR VÁNOČNÍHO OSVĚTLENÍ STROMKU

Dnes již jen málo lidí rozsvítí svůj vánoční stromeček klasickými svíčkami nebo prskavkami, a to hlavně z důvodu bezpečnosti, zvláště jsou-li v domácnosti děti. Tragédie způsobené živým ohněm ze svíček tak můžeme sledovat spíše jen v televizních komediích, či slyšet z vyprávění starších zasvěcenců. Většina lidí dnes dá přednost bezpečným světelným řetězům, LED kabelům s mnoha barevnými kombinacemi, či nejmodernějším světelným prvkům, jako jsou světelné sítě.

 

Při výběru vánočního osvětlení na Váš stromeček si nejprve položte následující otázky:

 • Vybírám osvětlení pro vnější / vnitřní použití?
 • Čím nejlépe ozdobím svůj strom?
 • Použít žárovky / LED diody?
 • Jaké barevné schéma je pro můj prostor nejlepší?
 • Mám zájem o blikající / statické osvětlení?
 • Jak zajistím bezpečnost?


Světelné řetězy
LED obsahují vysoce kvalitní LED diody, které se při provozu nezahřívají, jsou odolné proti poškození, šetří náklady na energii a vynikají dlouhou životností 100 000 hodin. My je doporučujeme používat jako náhradu za žárovky a dodáváme je i s možným FLASH efektem. Vybrat si můžete i různou barvu světélek, a to bílou, teplou bílou, žlutou, oranžovou, červenou, modrou a zelenou. Samozřejmostí je, že nabízíme světelné řetězy do interiéru i exteriéru.

Vnitřní světelné řetězy jsou ideálním výrobkem pro vytvoření úžasných světelných efektů. Hodí se zejména k nazdobení vnitřních vánočních stromů, oken a výloh.

Venkovní světelné řetězy jsou ideální pro nazdobení stromů, keřů, girland a všech dalších venkovních dekorací. Kvalitní gumový kabel zajistí celoroční venkovní provoz. Tyto řetězy disponují spojitelnými i vyměnitelnými díly.

Světelné sítě jsou ideální pro vytvoření trojrozměrných dekorací díky pravidelným vzdálenostem mezi LED diodami. U světelných sítí je použit systém dvojitých žárovek. Pomocí ovladače můžete dosáhnout efektu prolínání světla. Vynikají vysokou svítivostí, dlouhou životností, nízkou spotřebou elektrické energie. Vytváří tak úžasný světelný efekt. Perfektně se hodí k dekoraci stromů a keřů, podhledů, stropů, zábradlí a sloupů.

Blikající twinkle je osvětlení vhodné zejména pro nazdobení stromů a keřů, stánků či budov. Jedná se o prolínající světlo, které vyvolá zvláštní pozornost a ještě více podpoří vánoční náladu. Zvolit si můžete z 8 jednoduše nastavitelných režimů. K venkovnímu použití nejsou nutné transformátory.

LED snowfall je velmi efektní dekorace. Jedná se o pohyblivé světlo vhodné pro nazdobení budov, obchodních center i k volnému zavěšení do prostoru či na stromy. My Vám jej můžeme nabídnout v jednostranném i oboustranném provedení. Také toto LED osvětlení vyniká nízkou spotřebou elektrické energie.

LED snowdrop je světelná dekorace v podobě řetězu s efektem padajícího sněhu.

Světelný kabel je univerzálním nástrojem pro mnoho způsobů světelného zdobení, ať už se jedná o zvýraznění hran a tvarů nebo o světelné nápisy. Nabízíme mnoho typů kabelů (LED i žárovkové), které se liší délkou a vzdáleností objímek. Za zmínku jistě stojí osvětlení Astra vhodné pro zdobení stromů a keřů vašich ulic i zahrad. Toto osvětlení má žárovky kryty plastovými hvězdami, které dodáváme ve čtyřech barvách.

Na přání vyrobíme libovolný kabel dle Vašich požadavků.

Žárovky - ke všem dodávaným typům kabelů lze zakoupit žárovky:

 • klasické – 15 W
 • illuminační (8 W, 15 W) – matné, čiré, otřesuvzdorné
 • LED žárovky – se závitem E27, B27; barva bílá, žlutá, červená, modrá, zelená
 • žárovky Strobe
 • k osvětlení Astra – E14
 • stroboskopické – se závitem E27, B27

 

Tabulka s doporučenou spotřebou řetězů a denních dekorací podle velikosti stromu

výška stromudélka řetězůvýška stromudélka řetězů
1,5 m15-20 m5 m60-80 m
2 m20-25 m6 m80-100 m
2,5 m25-30 m7 m90-110 m
3 m30-35 m8 m110-130 m
3,5 m35-40 m9 m130-150 m
4 m40-45 m10 m200-250 m

 

3. VÝBĚR OSTATNÍCH DEKORACÍ NA STROMEK

Nabízíme širokou a pestrou škálu ostatních dekorací, jimiž můžete dozdobit svůj vánoční strom. Právě ony dotvářejí tu pomyslnou „třešničku na dortu“, a proto je dobré pečlivě zvážit a promyslet jak barevné schéma, tak dekorační téma.

Stylově můžete ozdobit strom pomocí plastových ozdob, jejich tvarů a barev. Vyrábíme je z kvalitních, odolných materiálů, proto zaručujeme jejich dlouhou životnost. Výhodou je také jejich nízká pořizovací cena.

Zajímavou a netradiční dekorací, jíž můžete ozdobit svůj vánoční strom, jsou mimo jiné holografické vločky. Nabízíme vnitřní i venkovní provedení z kvalitních materiálů.

papírových ozdob zmiňme např. 5cípou či 9cípou hvězdu. Záležet si dejte také na výběru špičky.

K ostatním vhodným dekoracím můžeme doporučit mimo jiné girlandy, koule, mašle, spirály a mnoho dalšího.

Zdobení velkých stromů

Rádi byste zpříjemnili vánoční čas i lidem ve Vašem okolí? Chtěli byste atmosféru Vánoc vnést i do škol, nemocnic, veřejných prostranství, veřejných budov, parků i zahrad? Máte na pozemku strom, který by byl vhodný pro vánoční osvětlení, ale nevíte si rady s montáží?

Rádi Vám pomůžeme vyřešit i tento problém. Díky našim plošinám MP24 a MP16 zajistíme osvětlení i ve výškách či v korunách stromů.

 

A slovo závěrem?

Ať už si vyberete stromeček živý či umělý, do interiéru či exteriéru, s žárovkami barevnými nebo čirými LED diodami, vždy je nejdůležitější, aby ve Vašich prostorách panovala příjemná nálada prosycená atmosférou vánočních svátků a duchem pohody. Bude nám potěšením rozsvítit Váš vánoční strom, a dotknout se tak srdcí Vašich nejbližších. Být pomocí našich dekorací a vánočního osvětlení s Vámi v době nejkrásnějších dní v roce.

MK - mont illuminations s.r.o.

Kde nás najdete

MK - mont illuminations s.r.o.
Průmyslová 6
Klášterec nad Ohří, 431 51

Mapa firmy

Kontakt
Zákaznická podpora
(Po-Pá, 8-16 hod.)

Copyright © | MK-mont illuminations s.r.o.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz