Vánoční výzdoba
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Odběr je možné kdykoliv odhlásit

Novinky

 
 
 

 Navštivte další naše stránky

 


 

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Jak vybírat dekory
Jak vybírat dekory

Udělejte radost sobě i jiným. Vždyť správnou volbou vánoční dekorace můžete vykouzlit úsměv nejen svůj, ale i lidí procházejících kolem Vašeho domu, zahrady či jiného objektu. Třpyt sněhových vloček, cinkání zvonků, jas světélek na věžích a stromech již z dálky upoutávají pozornost a rozjasňují tváře všech, kteří nechají vstoupit vánoční čas do svých srdcí.

Jak postupovat při výběru dekorací? Výběr dekorů krok za krokem

Pokud stojíte před výběrem světelných dekorací, které v době vánočních svátků zkrášlí Váš dům, byt nebo jiný objekt a nemůžete se rozhodnout, který z dekorů je pro Vás ten nejlepší, jsme tu my a naši odborníci, abychom Vám přinejmenším poradili, nebo dokonce na míru vyrobili dekory dle Vašich přání a požadavků. Jak ale poznat, které dekory se nejlépe hodí k výzdobě Vašeho objektu?

Krok 1

V první řadě je důležité si uvědomit, kam a na jaké místo chcete dekory umístit. Jestli plánujete mít dekory kolmo nebo rovnoběžně s fasádou, chcete-li je instalovat na sloupy veřejného osvětlení, na vánoční stromeček či jako převěs přes ulici. Možností je skutečně celá spousta.

Chcete rozzářit Vánoce u Vás doma, ve firmě, nebo ve Vaší obci? Nevíte si rady, kam umístit světelné dekorace? Možností přitom máte hned několik.

Kam můžeme umístit naše dekoryNa jaká místa lze naše dekory konkrétně umístit
Obchodní centraFasády či střechy budov
Hotely, restauraceVstupní haly, recepce
Obecní budovy (kostely, radnice, úřady, školy, divadla...)Stropní část objektů
Výrobní podniky a firmyZábradlí, schodiště
Rodinné domy i bytyVánoční stromy
Výškové věžeFontány
Prodejní stánky na vánočních tržnicíchOkna, balkóny, terasy, verandy
Ulice, náměstíRámy, pergoly
Zahrady, parky, sadySloupy veřejného osvělení
Filmové natáčeníPřevěsy v ulicích

 

Jak je tedy patrné, naše světelné dekorace je možné umístit takřka kamkoli. Pokud máte zájem o vyzdobení obce, nejspíše budete chtít dekory umístit na sloupy veřejného osvětlení nebo do převěsů na ulici. Ať už jste navrhli svůj vlastní design dekorací, kterými byste rádi vyzdobili Vaši obec, nebo jste si vybrali nějakou dekoraci z našeho e-shopu, jsme tu pro Vás, abychom realizovali Vaše přání.

Možná byste rádi vyzdobili svůj dům či komerční objekt. Ani to pro nás není problém. V tomto případě je vhodné si pouze rozmyslet, chcete-li dekorace umístit rovnoběžně, nebo kolmo s fasádou domu.

Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a tak se města i obce pomalu začínají soustředit na výběr vhodné výzdoby a vánočního stromu. Naše společnost nabízí i dekory právě pro Váš vánoční strom. Výběr dekorací pro jeho osvětlení a vyzdobení je velice důležitý, neboť strom je umístěn zpravidla na náměstí, kde denně projdou davy lidí a jejich pozornost je směřována právě k vánočnímu „strážci“ města. Nabízíme jak žárovkové vyzdobení, tak světelné dekorace na špičku stromu. Vyberte si dle svých představ v našem e-shopu, nebo nás přímo kontaktujte a my Vám s výběrem rádi poradíme.

Krok 2

Při výběru formátu dekorací byste již měli být rozhodnuti, kam je umístíte a tomuto kritériu výběr přizpůsobit.

Pokud jste již rozmyšleni, kam dekorace nainstalujete, stojíte před dalším rozhodnutím. Pořídili byste si raději dekory ve formátu 2D, nebo 3D? Při výběru formátu je takřka nezbytné, abyste již měli rozmyšlené budoucí umístění dekorací.

2D světelné dekorace jsou vhodné jak do interiéru, tak pro venkovní použití. Můžete je nainstalovat na sloupy veřejného osvětlení, do převěsů na ulici, na vánoční stromek, či fasádu domu.

Mezi 3D světelné dekorace patří figury, světelné objekty, krabicové nápisy a stromy. Radost si můžete udělat světelným jelenem v různých variacích nebo 3D sněhulákem. Obě tyto figury jsou vhodné jak do exteriéru tak interiéru. Objekty jako LED světelná koule nebo 3D světelné objekty si můžete vybrat v různých barvách LED diod. LED 3D stromy vyrábíme ve variantě bílé a modré.

 

Vánoční dekoryVánoční dekoryVánoční dekory

3D dekory z PVC jehličí

PVC koule – PVC koule je vhodná pro venkovní i vnitřní použití. Díky stálosti a dlouhé životnosti dosahuje vysoké kvality. Mezi výhody patří možnost vpletení světélek či jiných menších dekorací, nehořlavost, a tudíž i bezpečný provoz.

PVC pyramidy – Stejně jako PVC koule slouží jako dekorace interiéru i exteriéru. Vlastnosti výrobku jsou shodné s PVC koulí (možnost vpletení světélek, nehořlavost, bezpečnost) s výjimkou velikosti. PVC pyramidy vyrábíme ve výškách od 1,5 do 12 metrů.

PVC kužele – Chcete-li si objednat PVC kužele, máte na výběr ze různých typů a velikostí této dekorace. Kužele jsou vhodné pro vyzdobení interiéru objektu, i pro dekoraci venkovních prostor. Jsou vyráběny z vysoce kvalitního PVC jehličí. Po dohodě si lze vybrat různé barevné provedení jehličí.

 

PVC kuželPVC koulePVC kužel

 

Krok 3

Dalším krokem je výběr mezi výrobky s klasickými žárovkami a produkty s LED žárovkovým osvětlením.

Je lepší klasické žárovkové osvětlení nebo LED diody?

Klasické žárovky

Nízké pořizovací náklady
Vysoká spotřebe energie
Krátká životnost
Nízká odolnost vůči otřesům, nárazům, vibracím
Vyšší povrchová teplota žárovky
Zastaralá, neefektivní technologie

 

LED žárovky

Vysoká účinnost LED žárovek
Velmi dlouhá životnost
Vysoká mechanická odolnost vůči otřesům, nárazům, vibracím
Nízká povrchová teplota = vyšší bezpečnost
Možnost častého zapínání, vypínání žárovek
Krátká návratnost investice
Nevyzařují UV ani IR záření
Okamžité rozsvícení do plného výkonu
Vyšší pořizovací cena

Pokud máte zájem spíše o decentnější svit, vyberte si z našich žárovkových dekorů. Mezi výhody LED světelných zdrojů patří jak vidno nízká spotřeba elektrické energie, dlouhá životnost a vysoká svítivost. Diody se navíc při svitu nezahřívají, tudíž nehrozí popálení při náhodném kontaktu.

O dalších výhodách a rozdílech jednotlivých typů se více dočtete ve článku Zakázková výroba.

Krok 4

V neposlední řadě si vyberte velikost produktu dle parametrů objektu, který chcete ozdobit. Dekorace ve formátu 2D i 3D dodáváme v různých velikostech. Stačí si jen vybrat dle Vašich možností, představ a prostoru, kam chcete dekorace umístit. Poté již stačí jen dekorace namontovat a můžete se kochat vánoční atmosférou doprovázenou Vaší spokojeností z vybraných dekorů. Pakliže si nevíte rady s montáží a zapojením, neváhejte se obrátit na naše odborníky, kteří Vám rádi pomohou.

Vánoční osvětlení k výběru

Poté, co jste si ujasnili všechny 4 kroky, jak postupovat při výběru dekorů, nastává ten pravý čas, abychom Vás seznámili také s nabídkou konkrétních dekorů.

Náš sortiment je opravdu bohatý, nespornou výhodou je také množství variací, kterými mohou naše výrobky disponovat. Máme vlastní výrobní závod, nejmodernější techniku pro výrobu i zkušené zaměstnance, kteří jsou opravdovými profesionály ve svém oboru. Můžeme si proto dovolit plnit jakkoli náročná přání našich zákazníků. Dlouhodobá spolupráce s mnohými z nich pak hovoří o naší kvalitě a vysoké odbornosti.

Nabízíme osvětlení jak pro vnitřní, tak i pro venkovní použití. Světla klasická žárovková i úspornější LED diody. Osvětlení dodáváme v různých velikostech, parametry si může volit zákazník sám. Naše moderní vybavení i vyspělá technologie dokáže plnit nejrůznější přání našich klientů.

rekalizace osvětlení

Montáž a uchycení dekorací

Pro rychlou instalaci a připojení výzdoby je nutné na určené stožáry veřejného osvětlení namontovat malé antikorové držáky a speciální konektor GESIS+ IP 68. Na vývoji tohoto revolučního systému se podílela i naše společnost. Držáky a konektor se po zaplacení stávají majetkem obce. Je možné je namontovat také na betonové sloupy.

Sady úchytů světelných dekorací


Montáž je díky připraveným držákům a speciálnímu konektoru GESIS+ velice rychlá a jednoduchá. Ozdoby můžete montovat sami nebo to nechte na nás a my Vám ušetříme starosti zajištěním montáže přes naše zástupce v dané oblasti. Více o montáži dekorací se můžete dozvědět zde.

Co říci závěrem?

Při výběru dekorů se vždy řiďte vlastním osobitým vkusem a náladou. V současné době je nabídka dekorů velmi široká, nicméně je dobré vždy dekory přizpůsobit místu, které budou zkrášlovat. Jen tak poté skutečně efektivně vynikne jejich zářící krása a zapůsobí přesně tak, jak mají.

Městu mohou vykouzlit neopakovatelnou atmosféru, u Vás doma zas mohou navodit příjemnou vánoční náladu. Lidem spěchajícím za vánočními nákupy do obchodních center zas mohou dovolit na chvíli se zastavit a pocítit radost z blížících se svátků pohody a klidu. Prostory zdobené vánočním osvětlením mohou působit velmi elegantně a zvolíte-li moderní design, jistě neprohloupíte.

Nevíte-li si rady s výběrem dekorů, můžete se řídit nejnovějšími trendy. Barvy bychom ale měli vždy volit tak, aby podtrhly barevnost interiéru a ladily s ním.

Vybíráte-li právě teď vhodné vánoční ozdoby, nechte se inspirovat na našich stránkách ve fotogalerii nebo si prohlédněte výrobky v našem e-shopu. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Vánoce plné světla a pohody Vám přeje

MK - mont illuminations s.r.o.

Přihlašte se k odběru aktuální nabídky
Odběr je možné kdykoliv odhlásit
Kde nás najdete

MK - mont illuminations s.r.o.
Průmyslová 6
Klášterec nad Ohří, 431 51

Mapa firmy

Kontakt
Zákaznická podpora
(Po-Pá, 8-16 hod.)

Copyright © | MK-mont illuminations s.r.o.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz