Vánoční výzdoba
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Odběr je možné kdykoliv odhlásit

Novinky

 
 
 

 Navštivte další naše stránky

 


 

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Co je LED technologie
Co je LED technologie

Určitě jste se již ocitli v situaci, kdy jste si chtěli ozdobit vánoční stromek nebo dům a zahradu různými světelnými dekoracemi. Stáli jste před výběrem, zda si pořídit raději klasické žárovkové dekorace nebo ozdoby s osvícením technologie LED. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, co je to vlastně LED technologie? Na jakém principu je založená či jak je šetrná k Vašim úsporám finančním i energetickým? Pokud si nejste jisti odpovědí na některou z předešlých otázek, pak jsme tu právě pro Vás, abychom Vám nastínili principy a využití LED světelné technologie.

LED

LED (Light Emitting Diod – dioda emitující světlo) je světelná technologie obsahující polovodičovou elektronickou součástku, jež má schopnost vyzařovat světlo nebo infračervené či ultrafialové záření. Tato vlastnost ji zcela odlišuje od běžných diod.

Oficiální český název pro tuto diodu je „elektroluminiscenční dioda“. Kromě oficiálního názvu jsou známy také názvy slangové či hovorovější jako například světelná dioda, svítivá dioda, svítivka či ledka.

V současnosti technologie prochází dynamickým rozvojem v oblasti osvětlení, a proto je někdy nazývána čtvrtou průmyslovou revolucí.

 

 

Vlastnosti diod LED

Diody typu LED jsou závislé na napětí. Čím více budeme zvyšovat napětí procházející diodou, tím více světla bude vyzařovat. Pozor si musíme dát na krajní hodnoty procházejícího napětí. Pokud budeme napětí zvyšovat od nuly, nejprve se nám dioda bude zdát jako nevodivá, jelikož jí neprochází žádný nebo jen nepatrný proud. Od určité hranice se však dioda začíná chovat vodivě – začne se „otevírat“ a při zvyšování napětí roste i množství procházejícího proudu, na což dioda reaguje rozsvěcením.

Využití LED technologie

  • Kontrolky
  • Světelná výzdoba měst a obcí
  • Zařízení pro světelnou signalizaci
  • Označení nouzových východů
  • Dopravní světla
  • Podsvícení pro LCD televize a displeje
  • Obraz velkoplošných obrazovek (v modelu RGB lze vytvořit až 160 000 000 barev)

Výhody a nevýhody LED diod, LED osvětlení

Vysoká účinnost LED žárovek
Velmi dlouhá životnost
Vysoká mechanická odolnost vůči otřesům, nárazům, vibracím
Nízká povrchová teplota = vyšší bezpečnost
Možnost častého zapínání, vypínání žárovek
Krátká návratnost investice
Nevyzařují UV ani IR záření
Okamžité rozsvícení do plného výkonu
Vyšší pořizovací cena

 

Rodiny s dětmi jistě uvítají nízkou povrchovou teplotu žárovek (nehrozí tedy popálení při náhodném kontaktu) nebo vysokou mechanickou odolnost vůči nárazům či otřesům. K výraznému opotřebení či ničení LED žárovek nedochází ani v případě, pokud budete LED žárovky často zapínat a vypínat. Můžete tak denně rozsvítit, kolikrát chcete a nemusíte mít strach z předčasného „kolapsu“ osvětlení. Navíc, pokud žárovky zapnete, ihned se Vám odvděčí rozsvícením do plného výkonu.

Další výhody využití LED technologie

Diody typu LED jsou až 10x účinnější než žárovky a asi 2x účinnější než zářivky. Dále na rozdíl od zářivek neobsahují rtuť. Mohou vyzářit světlo v různých barvách a nepotřebují k tomu použití složitých filtrů. Při snížení procházejícího proudu nemění intenzitu barvy na rozdíl od žárovek, které při snížení průchodnosti proudu vydávají žlutější světlo. V neposlední řadě vyzdvihněme velice rychlé rozsvícení, a to v řádech mikrosekund.

 

 

Typy LED diod

1) vícebarevné diody – tyto typy obsahují dvě a více zapojených diod, z nichž každá je jiné barvy. Díky těmto diodám můžete dosáhnout svitu dvou různých barev nebo jedné barvy smíšením změnou poměru svitu jednotlivých diod.

2) blikající LED – technologie opatřená navíc klopným obvodem zajišťuje diodám efekt blikání. Většina jich svítí pouze jednou barvou, ale jsou k dostání i vícebarevné.

3) infračervené LED – používají se v přístrojích pro elektronickou komunikaci, například v dálkových ovladačích od televize. Není možné, abychom toto záření viděli pouhým okem, ale protože CCD snímače v digitálních kamerách jsou na toto záření citlivé, jsou infračervené LED velmi podstatnou součástí bezpečnostních kamerových systémů.

4) ultrafialové LED – speciálním typem je UV (ultrafialové) LED. Instalovány jsou v zařízeních pro kontrolu důležitých dokumentů nebo ochranných prvků bankovek.

 

Naše LED produkty

Vnitřní osvětlení

Jelikož se jedná o osvětlení interiéru, nejsou zde kladeny tak vysoké nároky na ochranu a bezpečnost. I z tohoto důvodu je cena vnitřního LED osvětlení nižší.

Vnější osvětlení

Vnější LED osvětlení má zesílenou ochranu, a proto je jeho cena o něco vyšší. Tyto dekorace však dokáží ustát různé venkovní klimatické podmínky.

 

 

Světelné řetězy

Světelné řetězy jsou svými vlastnostmi revolucí v oblasti světelných dekorací. Vysoce kvalitní LED diody se při provozu nezahřívají, jsou odolné proti poškození, šetří náklady na energii a vynikají dlouhou životností až 100 000 hodin.

Světelné rampouchy (krápníky)

Pokud jste příznivci moderního a harmonicky působícího designu osvětlení Vašich prostor, pak jsou světelné rampouchy volba přímo pro Vás. Jsou velmi odolné vůči venkovním klimatickým podmínkám, a proto jsou vhodné pro nazdobení například oken či střech. V kombinaci se sněhem navíc vytváří tento typ dekorace skutečně efektivní výzdobu. Ozdobit si jimi můžete celý Váš dům, byt, obchodní centrum, hotel či jiný komerční objekt.

U světelných krápníků LED hraje prim nízká spotřeba elektrické energie a dlouhá životnost. Díky svým vlastnostem a odolnosti se tak stávají výzdobou ne pro jedny, popřípadě dvoje Vánoce, ale skutečně si jimi můžete rozsvítit atmosféru Vánoc po dobu několika let.

 

rodinný dům

 

Světelné závěsy

Světelný závěs je konstruován jako nosný kabel, z něhož visí další kabely stejné délky, osazeny světelnými zdroji. Světelné závěsy jsou efektivní dekorací pro výzdobu střech, rámů, oken, velkých světelných objektů nebo nazdobení společenských prostor, vchodů, výkladních skříní, balkonů či celých budov. Na rozdíl od světelných krápníků jsou všechny kabely stejně dlouhé. Tvoří tak symetrické a geometricky přesné osvětlení.

 

Světelné sítě

Chcete-li dosáhnout 3D efektu Vašich dekorací, volbou by pro Vás mohly být světelné sítě. 3D efektu dosáhnete díky pravidelnému rozmístění LED diod. Jsou konstruovány z kabelu s několika světelnými zdroji. U světelných sítí je použit systém dvojitých žárovek. Pomocí ovladače můžete dosáhnout efektu prolínání světla. Využít se dají při lemování stromků, keříků, teras, balkonů apod. Skvěle slouží také k dekoraci podhledů, stropů, zábradlí a sloupů.

Naše produkty nabízíme také s několika světelnými efekty, kterými jsou například flash efekt, efekt vody, efekt padajícího světla, snowfall, snowdrop a jiné. Více o světelných efektech si můžete přečíst v článku Jak si vybrat vánoční osvětlení.

 

Umístění LED světelných dekorací

Naše světelné dekorace je možné umístit takřka kamkoli. Pokud máte zájem o vyzdobení obce, nejspíše budete chtít dekory umístit na sloupy veřejného osvětlení nebo do převěsů na ulici.

Možná byste rádi vyzdobili svůj dům či komerční objekt. Ani to pro nás není problém. V tomto případě je vhodné si pouze rozmyslet, chcete-li dekorace umístit rovnoběžně, nebo kolmo s fasádou domu.

Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a tak se města i obce pomalu začínají soustředit na výběr vhodné výzdoby a vánočního stromu. Naše společnost nabízí i dekory právě pro Váš vánoční strom.

Ať už jste navrhli svůj vlastní design dekorací, kterými byste rádi vyzdobili Vaši obec, dům, byt, či jiné objekty, nebo jste si vybrali nějakou dekoraci z našeho e-shopu, jsme tu pro Vás, abychom realizovali Vaše přání.

Stále více lidí znepokojuje dnes již tradiční otázka: „Jak ušetřit finance?“ „Jak si vybrat moderní vánoční osvětlení a přitom se nevydat ze všech úspor?“ – právě z tohoto důvodu doporučujeme výběr LED vánočního osvětlení, které je považováno nejen za moderní, ale také za ekologicky šetrné osvětlení navíc dosahující značných finančních i energetických úspor. V případě, že máte zájem o naše produkty s LED technologií, navštivte náš e-shop, nebo nás přímo kontaktujte a naši odborníci Vám rádi pomohou s rozhodováním a výběrem těch nejlepších produktů přesně pro Vás.

 

Vánoce plné světla a pohody Vám přeje

MK - mont illuminations s.r.o.

Přihlašte se k odběru aktuální nabídky
Odběr je možné kdykoliv odhlásit
Kde nás najdete

MK - mont illuminations s.r.o.
Průmyslová 6
Klášterec nad Ohří, 431 51

Mapa firmy

Kontakt
Zákaznická podpora
(Po-Pá, 8-16 hod.)

Copyright © | MK-mont illuminations s.r.o.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz